Únor 2009

Pro volný čas

7. února 2009 v 14:11 Tonner
Zimní období přímo vybízí k umotání nějakého toho svetříku. Ze zbytku zelené příze jsem pro Evu upletla jednoduchý sportovní svetřík se spadenými rukávy. Tento typ rukávu nebyla zrovna nejšťastnější volba - panenkám moc nesedí. Ke svetru jsem ušila z látky ze staré zimní bundy ještě dlouhé kalhoty. Bohužel se mi nedostává výběr botiček a tak má panenka bílé lodičky, které se k tomuto modelu nehodí - ale to už je ten nedokonalý vinylový svět.

Panenka ke mně přicestovala nahá a tak jsem jí v rychlosti upletla tento oblečekSpolečenské šaty

7. února 2009 v 13:03 Barbie
Návrh na tyto šatičky není z mé hlavy, tentokrát jsem se nechala inspirovat jedním z časopisů s návody na oblečení pro tento typ panenek. Použila jsem na ně zbytek tenké růžové příze a na ozdobení korálky a flitry odpárané z jednoho staršího trička. Šaty jsou doplněny bílou pletenou štolou.

""""

Po čase jsem upletla šatičky pro Barbie. Jsou pleteny z tenké příze na jehlicích č.2. Barva je neonově žlutá, na fotografiích to není moc dobře vidět. Jsou doplněny háčkovaným kloboukem ze stejné příze a černou sametovou stuhou místo pásku. A kam by mohla malá dáma v takových šatech vyrazit? No třeba na letní party, nebo dostihy...?


Fantazie a princezny

7. února 2009 v 13:02 Barbie
Při hrabošení v pytli se zbytky přízí jsem našla klubíčka červené a růžové tenké příze. První co mne napadlo - "Šípková Růženka". Ihned jsem nahodila na jehlice a během pár dní se vylouply tyto šatičky:Černobílý komplet vznikl pro mne trošku neobvykle. Původně jsem chtěla pouze uháčkovat černou minisukni. Jenže nějak mne ten háček zaháčkoval a vzniklo tohle dílko. Komplet skládající se ze sukně, vesty, klobouku a kabelky - pompadurky jsem doplnila bílou blůzkou.Z většího zbytku tenké modré příze jsem upletla princeznovské šatičky. Jsou pleteny podle návodu na Šaty pro Popelku. Dozdobila jsem je růžovým knoflíkem ve tvaru květiny a spodní lem pošila korálky. Stále se mi zdálo, že šatům něco chybí a proto jsem uháčkovala pásek a pošila jej také korálky.
Vlasy jsem ozdobila skřipečky ve tvaru motýlků, které jsem si pro tu chvíli půjčila od dcery.


Princezny a fantazie

7. února 2009 v 12:58 Tonner
ještě nebyl uveřejněn žádný článek